Dr Siim Simmo on  lõpetanud  1998 Tartu ülikooli arstiteaduskonna. Ta on läbinud Üldkirurgia residentuuri Tartu Ülikoolis ja Plastika-ja Rekonstruktiivkirurgia residentuuri Helsingi Ülikoolis ja saanud magistrikraadi Rekonstruktiivses Mikrokirurgias Barcelona Ülikoolist.

Lisaks on Dr Simmo  lõpetanud  Skandinaavia riike hõlmava ühtse Plastikakirurgia  Residentuuri programmi, kuhu  kuuluvad Taani, Rootsi, Norra, Island ja Soome ja teinud vastavates riikides ka eksamid.

Dr Simmo on Eesti juhtivaid rinna-ja plastikakirurge, kelle ampluaa on väga lai, ta lõikab näiteks nii rinnavähki, teeb rindu taastavaid operatsioone kui  ka rinna esteetilisi operatsioone. Ta on üks väheseid plastikakirurge kes on läbinud naiste esteetilise genitaalpiirkonna kirurgia vastava koolituse ja saanud selleks ka listsensi.

Dr. Simmo on  ennast pidevalt täiendanud erinevatel plastikakirurgilistel koolitustel üle maailma, kus ta on opereerinud koos oma erialade tippudega erinevaid keha piirkondi.

Ta on toonud Eestisse skandinaaviapärase töökultuuri ja vastavad oskused. Ta on võtnud kasutusele palju uudseid ravi ja operatsioonimeetodeid ja püüdnud neid rakendada  Eestis nii palju, kui võimalik. Hetkel jagab ta oma nii elu kui ka töökohta Eesti ja Soome vahel.