PRP ravi ehk plasmaravi   (Vereplasma süstid ehk bioloogiline kudede taastamine)

Vereplasma ravi on kasutatud juba 20 aastat iluravis ning lausa üle 30 aasta Šveitsi meditsiinis.Plasmaravi kasutatakse juba aastaid edukalt esteetilises kirurgias, laserravis, krooniliste haavandite ravis, spordimeditsiinis kui ka ortopeedias liigesesiseste süstidena. Eestis on taastavate vereliistakute kasutamine (ingl k PRP – platelet-rich plasma) iluravis veel suhteliselt uus protseduur

Inimese veri on tohutult rikas kasulike ainete poolest. Veenist võetud veres leiduvad trombotsüüdid e. vereliistakud eraldatakse tsentrifuugimise teel ja süstitakse nahaalusesse  mikrovereringesse, kus need avaldavad taastavat ja noorendavat mõju. Kasutatakse ainult iga inimese oma verd, mis erinevalt mitmetes muudes ilusüstides kasutatavatest ainetest on täiesti bioloogiline.

Vereplasma süstide mõju:  avaldab süstitavale piirkonnale taastavat, noorendavat mõju.

Vastunäidustused: autoimmuunhaigused; onkoloogilised probleemid; depressioon; suhkruhaigus; allergiad; rasedus ja imetamine, alla 16 aasta vanused.

Kaks nädalat enne protseduuri mitte tarvitada antibiootikume ja valuvaigisteid, kuna need pärsivad trombotsüütide aktiivsust. Samuti mitte võtta verd vedeldavaid preparaate, mitte tarbida alkoholi. Arvestama peab süstimisest tuleneva kerge nahaärritusega, seetõttu mitte planeerida samale päevale meiki nõudvaid esindusüritusi; mitte päevitada paar nädalat enne ja pärast protseduuri.