Kuidas hooldada näonahka sügisel? | CITY TERVISEKLIINIK

Nõu annab City Tervisekliiniku iluspetsialist õde-kosmeetik Mari- Liis Sootalu.

Sügise saabudes hakkavad paljudel inimestel ilmnema erinevad nahamured, mis on üldiselt tingitud suvel saadud päikesekiirgusest.  Paljud kurdavad , et näonahk on tuhmunud ja kuiv ning  mure teevad pigmendilaigud. Eesti inimeste seas on suureks probleemiks ka punetav näonahk. Oluline on näonahka korralikult niisutada ning toita, et päikesekahjustusi vähendada. Unustada ei tohi ka aktiivset ning tervislikku eluviisi ja piisavat und.

Näonaha hooldus

Välja tuleks vahetada kerged suvised näohooldustooted ning valida midagi efektiivsemat. Kasutusele võiks võtta seerumi, mis imendub sügavamale nahakihtidesse ning annab väga hea tulemuse. Kindlasti ei tohiks unustada ka oma nahatüübile sobivat hoolduskreemi.

Kui näonahk on tuhm ning väsinud, siis on õige aeg teha läbi c vitamiini kuur. C vitamiin on tugev antioksüdant, mis aitab võidelda vabade radikaalidega ning paneb näonaha särama. Samuti on see ideaalne ka pigmendilaikudele.

Naha kuivuse korral on oluline nahka niisutada hüaloroonhappega. Hüaloroonhape on nahale täiesti omane aine. See aitab hoida nahka niisutatuna ning tugevdab selle  kaitsevõimet.

Pigmendilaikude puhul on soovitatud kasutada nahka helendavaid tooteid, mis sisaldavad erinevaid happeid. Regulaarne toodete kasutamine, aitab vähendada olemasolevaid laigukesi ning ennetada uute teket.  Kindlasti ei tohi ka sügisel  unustada päikesekaitsekreemi.

Suureks probleemiks on ka punetav näonahk. Kui tegu on väga tugeva punetusega ning kui esineb põletikku, on oluline pöörduda dermatoloogi vastuvõtule, kes määrab vastava ravi. Koduhoolduseks tuleks valida apteegist spetsiaalsed hooldustooted, mis on mõeldud punetavale ning tundlikule nahale. Ka punetuse korral on väga oluline päikesekaitse.

Nende probeemide korral tasub konsulteerida ka nahahooldus spetsialistiga, kes aitab valida just sulle õiged tooted. Samuti annab soovitusi ka  protseduurideks, mis aitavad kiiremini nahal taastuda ning annavad parema ja pikaajalisema tulemuse.

Kuidas hooldada näonahka sügisel?