Milliseid koduseid vahendeid saab kasutada? Mida teha, kui tunned, et hakkad haigeks jääma? 

Häid nippe, kuidas elada gripi ja viiruste hooaeg üle.

Soovitusi annab City Tervisekliiniku üldarst Dr. Kristel Amjärv.

Eestisse on jõudnud päris talv, koos külma, lume ja tuisuga.

Samas peame peale pikki pühi pühenduma taas kiiretele töödele ja tegemistele, mis on tegelikul organismi puhkeperioodil koormuseks ja on suur võimalus olla vastuvõtlik viirushaigustele.

Gripp on raske, kuid vaktsiinvälditav viirushaigus. Immuunsus tekib peale vaktsinatsiooni 2 nädalaga. Mõistlik aeg vaktsineerida on igaaastaselt sügisel, kuid perearstiga konsulteerides, on võimalik ka vaktsineerida hiljem.

Ema nõuanne kanda mütsi ja salli ja hoida keha soojas, on mõistlik mõte. Immuunsus on tugevam, kui olla riides  mugavalt ja parajalt soojalt.Talvisel ajal on mõistlik mõelda mõnusale toitumisele, soojadele jookidele.Alkohol ja maiused pärsivad immuunsust, piimatooted võivad tekitada liigset lima.

Soovitan kohe,  kui tunnete külmetushaiguse tunnet või olete haige, keeta üks hea kanapuljong, juua rohelist meega teed, küüslauk, ingver, c-vitamiini sisaldavad kodumaised marjad-mustsõstar,astelpaju,kibuvits (lõunamaised sidrun, apelsin, kiivi) peaksid olema kodus, et kasutada neid aineid talvisel perioodil ja eriti kui on haigus käes.

C-vitamiin on immunsüsteemi tugevdav antioksüdant ja toimib antihistamiinina ning leevendab viirushaigustest tekkivaid limaskesta turseid. Mesi on teada desinfitseeriva omadusega, seepärast kurguvaluga,on lusikatäis mett alati mõnus ja abistav vahend valu leevendamiseks. Mett on mõistlik lisada teele, kuid mitte keeva vette, lahustada soojas vees. Haigestumisel tekib kanapuljongi isu, ja peale sööki on enesetunne alati parem.

Viirushaiguse tunde tekkel, on mõistlik olla kodus, teha tööd kodukontoris või võtta endale paar päeva puhkust. Enesetunne paraneb kiiremini ja haigus ei süvene ning ei lisandu bakteriaalset raskemat haigust.

Vanaemade lihtsad mõnusad kodused raviviisid töötavad. Muidugi kui palavik on kõrge, on hingamisraskused, halb enesetunne, kurguvalu, tuleb konsulteerida õe või arstiga.

Kuidas kaitsta end viiruste ja gripi eest?