lastearst2

Lastearsti ehk pediaatri vastvõtul on teostab arst lapse läbivaatuse, hindab lapse füüsilist arengut ja uurib tema vaimset seisundit, teeb lapse tervise hindamist, annab tervise-, kasvatus-, ja rinnaga toitmise soovitusi. Samuti  püstitab vajadusel diagnoosi ja ravi, teostab  lisauuringud ja jälgib last paranemiseni. Kui laps vajab põhjalikumaid uuringuid ja diagnoosi täpsustamist suunab lastearst lapse kõrgema etapi raviasutusse.

Millal pöörduda lastearsti poole?

  • Lastearsti poole tuleb pöörduda kui vanemad märkavad lapse olekus tõsisemaid muutusi ja need ei kao koduste vahenditega ravides.
  • Ka tasub alati tulla konsultatsioonile kui märkate lapse arengus kõrvalekaldeid, need võivad osutuda tõsisemate tervsehäirete esimesteks signaalideks.
  • Lastearsti poole võib pöörduda alati, kui vajate abi ja nõu just lastele spetsialiseerunud arstilt.

Kõige levinumad haigused eesti lastel on ülemiste hingamisteede viirushaigused ja nakkushaigused (nagu ägedad hingamisteede nakkused, gripp, punetised, leetrid, mumps, sarlakid, tuulerõuged, jne). Üsna sageli lastearst peab ravima ka  hingamisteede haigusi (näiteks äge ja krooniline bronhiit), kuseteede haigused (põiepõletik, püelonefriit lapsel), närvisüsteemi haigused, endokriinsüsteemi haigusi.

Meie kliinikus teeb vastuvõtte lastearst  ehk pediaater dr Age Murakas. Tema vastuvõtuaja leiad siit.