November on meestekuu ning millal siis veel, kui mitte nüüd, vaadata otsa meeste tervisega seotud numbritele. Kui meestekuu pole see, mis mehi oma tervisest rohkem hoolima paneb, siis võiksid seda teha alljärgnevad numbrid.

Olgugi, et meeste eluiga on sünni hetkel viimase kümne aasta jooksul kasvanud (kaks aastat) 73 eluaastani, elavad nad siiski ligi 9 aastat vähem kui naised. Samas, Rootsis on see vahe vaid 3 aastat.  Eelmise aasta seisuga oli neist tervena elatud aastaid 57,9, naistel seevastu aga 60,6.

Uuringud on kinnitanud, et mehed kasutavad kuni 50. eluaastani tervishoiuteenust oluliselt vähem kui naised ja jõuavad meditsiinisüsteemi juba raskete ja kallist ravi vajavate väljakujunenud haigustega. Paljusid haigusi seejuures oleks saanud ennetada elustiili muudatustega või vähemalt hoida õigeaegse raviga ära nende süvenemise.

Kõige olulisemaks tervise riskiteguriks Eesti meestel on ülekaal. Kahjuks on vaid 28% meestest normaalkaalus. See tähendab, et iga neljas mees (27%) on rasvunud ja ülejäänud 45% on ülekaalulised.

Tervisemuredesse süvenedes selgub veel, et normist kõrgemat vererõhku esineb umbes pooltel meestel ning kolesterooli tase on üle soovitusliku piiri umbes kolmel mehel neljast.

Ka enesetappude statistika näitab, et mehed võtavad endalt rohkem elu kui naised. Eelmisel aastal registreeriti 193 enesetappu, millest 147 olid mehed.

PS! Kui need numbrid kõnetasid sind, siis palun tule meie juurde tervisekontrolli. Teeme kõik selleks, et tunneksid ennast mugavalt ning aitame sul saavutada tervislikuma elustiili ja parema elukvaliteedi.

Allikad: Tervise Arengu Instituut, Statistikaamet