Kui sul on nahaga seotud probleeme, siis vereplasma süstid ehk plasmateraapia (PRP) on üks kehale omasemaid viise nende lahendamiseks. City Tervisekliiniku õde-kosmeetik, kellel on selle protseduuriga seoses juba kaheteist aastane töökogemus Reet Uustalu selgitab, mida PRP endast kujutab ning kuidas seda tehakse.

“Kuna tegemist on väga personaalse protseduuriga, siis algab kõik konsultatsioonist,” selgitab Reet. Selle käigus saab patisent rääkida oma soovist ning õde-kosmeetik vaadata üle konkreetse piirkonna. “Üldiselt sobivad vereplasma süstid kõigile, vaid autoimmuunhaiguste ning kasvajate korral me seda protseduuri teha ei saa,” ütleb ta.

Milleks kasutatakse?

Kõige enam kasutatakse vereplasma süste naha noorendamiseks ja elustamiseks, toonuste tõstmiseks, kuiva ja vananeva naha probleemi, armiravi, ka rasedusarmide puhul, kuid sellest on abi ka näiteks juuste väljalangemise puhul. “Kui muidu tehakse plasmateraapiat tuimestusega, siis peanahka tuimestust teha ei saa ning seetõttu võib selle piirkonna protseduur olla valulik. Küll aga teeme tuimestust kõikidesse teistesse piirkondadesse, ka näole ja dekolteele näiteks.”

Kuidas protseduur käib?

Protseduuri käigus võetakse patsiendil veenist spetsiaalsesse katseklaasi verd. “See katseklaas on erilise rõhuga ning läheb umbes viieks minutiks tsentrifuugi, kus eraldatakse plasma. Samal ajal tehakse patsiendile kohalik tuimestus, peale mida

süstitakse plasma valitud piirkonda inimesele tagasi.” Protseduurile tuleks arvestada kuni paar tundi ning kuus tundi pärast seda ei soovitata nägu puutuda, sest torkehaavad alles sulguvad. Juba järgmisel päeval võib meiki kasutada ning mingeid suuremaid piiranguid pole.

Kuidas töötab?

PRP protseduur on väga tõhus, sest seal on elusrakud, mis hakkavad selles piirkonnas toimetama. “Selles piirkonnas hakkavad tekkima uued rakud,” selgitab Reet ning lisab, et kõik mis on seotud rakkude uuenemise ehk elutegevusega võtab ka aega. Seepärast tehaksegi plasmasüste tavaliselt korra kuus ning ravikuur kestab kolm kuud. Lisaks valitud piirkonna paranemisele tunnevad patsiendid end ka palju energilisemalt. “See on loogiline, et tekib uus energia, sest patsient saab värskeid rakke juurde.”

Vereplasma (ehk PRP) katseklaaside osas on nüüd võimalik valida ka selliste vahel, mis sisaldavad hüaluroonhapet. “See muudab selle protseduuri veelgi kasulikumaks, sest nii saab patsient mitu head asja korraga.”

Kui sul on tekkinud huvi PRP kohta, siis ootame sind konsultatsioonile.