Aktiivsus- ja tähelepanuhäire test – QBTest

QbTest on objektiivne viis aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) kolme põhitunnuse – hüperaktiivsuse, tähelepanu puudulikkuse ja impulsiivsuse – mõõtmiseks lastel, noorukitel ja täiskasvanutel.

Testi sooritatakse arvuti ees kasutades spetsiaalset pulti, mille abil hinnatakse impulsiivsust ning samaaegselt tähelepanuvõime mõõtmisega, analüüsitakse ka aktiivsuse taset liikumisanduri abil.

Testitava tulemused saadakse võrdluses normgrupiga, mis esitatakse raportitena. Raportites on aktiivsuse ja impulsiivsuse tasemed näha graafiliselt ning tähelepanuvõime kogu testi vältel. Nii saab esitada testitulemusi objektiivselt nii patsientidele endile kui ka nende lähedastele.

Testi eeliseks on see, et seda võib läbi viia korduvalt lühikese aja jooksul, mistõttu saab selle abil hinnata raviefekti ATH sümptomaatikale. Nii saame objektiivset infot ravi mõjust sümptomitele. Testi kasutakse kliinilises töös ka ravimi doosi korrigeerimiseks.

Testi kestvus on kuni 45 minutit ning on kasutatav vanusevahemikus 6-60 eluaastat. QB testi viib läbi õde.  Testi tulemuste tõlgendamiseks on vajalik broneerida aeg psühhiaatrile. Psühhiaater planeerib koos teiega edasised tegevused. Uuritavatele, kes ei ole ravil City Tervisekliinikus, väljastame testitulemused paberil või e- mailiga.

Testi hind 160€. Korduva testi hind 130€

Broneerida saab ilma saatekirjata helistades telefonil 6604931 või e- maili aadressil info@citytervisekliinik.ee.

TerviseuuringudHind (€)
QBTest (soovi korral lisanduvad vastuvõtt ja tagasisideseanss vastavalt hinnakirjale)160
QBTest+kliinilise psühholoogi konsultatsioon täiendava kognitiivse funktsiooni uuringuga ( aja saab broneerida telefoni või e- maili teel)220
Korduv QBTest (soovi korral lisanduvad vastuvõtt ja tagasisideseanss vastavalt hinnakirjale)130