D-vitamiin on ainuke vitamiin, mida soovitatakse Eestis toidulisandina juurde võtta. Selle olulisust ei alahinda ei arstid ega toitumisnõustajad, sest see on kaasatud väga paljudesse organismi protsessidesse. City Tervisekliiniku toitumisnõustaja Teele Teder jagab nippe, kuidas D-vitamiini tarbida võiks.
Aeg on oluline
D-vitamiini ei soovitata võtta hommikuti. Sellel lihtsal põhjusel, et me joome sellel ajal kohvi ning kohv takistab selle imendumist. D-vitamiini võtmise aeg võiks jääda kohviga eraldi. Teine variant on võtta vitamiini õhtul, kuid väga paljudel ei lase see siis hästi uinuda. Kui ka sina kuulud sinna gruppi, siis võiksid D-vitamiini võtta hoopis keset päeva.
Rasva imeline mõju
Kuna D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin võiks seda võtta koos mõne rasvase toiduainega. Näiteks koos kahe parapähkliga, sest sellest kogusest saab kätte ka päevase seleenikoguse. Koos rasvase toiduainega võttes imendub D-vitamiin paremini.
D-vitamiini ja kevadväsimuse seos
Kõige enam esineb kevadväsimust inimestel, kes talveperioodil regulaarselt ei liigu ega võta juurde D-vitamiini. Neile mõjub kevadväsimus eriti raskelt, sest D-vitamiini defitsiit annab end tunda tugeva väsimusena ning on selleks hetkeks jõudnud oma tippu. Seega, kui soovid kevadväsimusest vabaneda, siis liigu tempokalt vähemalt 40 minutit päevas ja tarbi D-vitamiini.
Kui soovid teada, kuidas süüa nii, et energiat oleks rohkem, siis klikka SIIA!
Loe kindlasti ka nelja toiduaine kohta, mis aitavad hästi energilisusele kaasa. Artikli juurde pääsed SIIT!