Kui tunned, et organism on pikast talvest väsinud, siis vali siit nimekirjast endale turgutaja. Toitumisnõustaja Teele Teder jagab oma kevadisi lemmikuid. 

Õietolm 
Õietolmu efektiivsust on katsetatud ka loomade peal. Näiteks hakkasid kanad juba esimesel nädalal 20% rohkem munema ning rotid elasid kuni 12% kauem kui need liigikaaslased, kes õietolmu ei saanud.  

Kuidas tarbida? Üks teelusikatäis kuni üks supilusikatäis päevas on optimaalne kogus. Et see paremini imenduks, võid selle enne tarbimist veega ära lahustada. Aga võid ka lihtsalt klaasi vett peale juua. Hea oleks, kui ka kohvijoomise vahele jääks vähemalt tunnike. 

Guaraana pulber 
Guaraanapulbri mõju kestab ka kauem kui tassikese kohvi oma, öeldakse et lausa 6-8 tundi. Lisaks ei pane guraanapulber südant puperdama nagu kohvi seda teeb.   
Kuidas tarbida? Üks teelusikatäis smuuti või mahla sisse segatuna, annab piisavalt energiat, et päev edukalt õhtuse saata.  

Idud  
Idudes peitub palju vitamiine ja mineraalaineid, sest  iga seeme sisaldab selle taime jaoks eluks vajalikke aineid väga suures kontsentreeritud koguses ja idandamise teel me muudame need ained endale paremini omastavaks. Väga paljude ainete puudus avaldub meis väsimustunde ja kurnatuse näol, seega on idud tihti hea lahendus.  

Kuidas tarbida? Söö nii palju kui tunned, et isu on täis. Pane salatite peale või söö eraldi vahepalana. Ka siin kehtib reegel, hoida kohvijoomise ja idude söömisel vähemalt tunniajane vahe sees. Nii oled omaltpoolt teinud kõik, et idudes olevad kasulikud ained ka maksimaalselt imenduksid.  

Peedimahl  
Peedimahl on tuntud kui looduslik energiajook või ka sportlaste seas kui legaalne doping. Selles sisalduvad nitraadid suudavad anda meile energialaengu. Ka jooksjate ja jalgratturite hulgas on peedimahl andnud häid tulemusi. Selgus, et need, kes jõid nädal aega enne sooritust iga päev pool liitri peedimahla või võistluspäeval 2-3 tundi enne soortiust said paremad tulemused ning taastusid kiiremini. 

Kuidas tarbida? Kui soovid peedimahla energialaengu saamiseks tarvitada, hoidu antibakteriaalse suuvee kasutamisest. Selleks, et saaksime peedimahlast maksimumi peavad ka suubakterid saama rahulikult toimetada.