Alates augustist saab City Tervisekliinikus teha arvutipõhist QBTesti aktiivsus-tähelepanuhäire (ATH) sümptomite hindamiseks

Test mõõdab ATH (aktiivsus- tähelepanuhäire) kolme põhisümptomit: hüperaktiivsust, tähelepanuprobleeme ja impulsiivsust. Testi sooritatakse arvuti ees kasutades spetsiaalset pulti, mille abil hinnatakse impulsiivsust ning samaaegselt tähelepanuvõime mõõtmisega, analüüsitakse ka aktiivsuse taset liikumisanduri abil.

Testitava tulemused saadakse võrdluses normgrupiga, mis esitatakse raportitena. Raportites on aktiivsuse ja impulsiivsuse tasemed näha graafiliselt ning tähelepanuvõime kogu testi vältel. Nii saab esitada testitulemusi objektiivselt nii patsientidele endile kui ka nende lähedastele.

Testi eeliseks on see, et seda võib läbi viia korduvalt lühikese aja jooksul, mistõttu saab selle abil hinnata raviefekti ATH sümptomaatikale. Nii saame objektiivset infot ravi mõjust sümptomitele. Testi kasutakse kliinilises töös ka ravimi doosi korrigeerimiseks.

Testi kestvus on kuni 45 minutit ning on kasutatav vanusevahemikus 6-60 eluaastat.

Testi viib läbi õde ning psühhiaater tõlgendab tulemusi ning planeerib koos teiega edasised tegevused. Uuritavatele, kes ei ole ravil City Tervisekliinikus, väljastame testitulemused paberil.

QbTest on objektiivne viis aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) kolme põhitunnuse – hüperaktiivsuse, tähelepanu puudulikkuse ja impulsiivsuse – mõõtmiseks lastel, noorukitel ja täiskasvanutel.

Testi hind 160€. Korduva testi hind 130€

Broneerida saab ilma saatekirjata helistades telefonil 660 4931 või e- maili aadressil: info@citytervisekliinik.ee.