Kõrvaloputus

Kõrvaloputus aitab eemaldada kuulmekäigust vaigukorke. Kõrvavaik on vaigu- ja rasunäärmete eritis, mis kaitseb kuulmekäiku põletiku, tolmu ja mustuse eest. Enamasti on kõrvavaik pehme ja väljub kõrvast iseenesest. Kui aga kuulmekäik on kitsas ja käänuline ning kõrvavaik kuiv ja kõva, tekib kuulmekäiguummistus, mis omakorda võib põhjustada kuulmise langust ja isegi kõrvavalu.

Paar päeva enne kõrvaloputusele pöördumist soovitame tilgutada kõrva apteegis müüdavaid vaiku lahustavaid õlisid. Need muudavad vaigu pehmemaks, lihtsustades selle välja loputamist.

Vaigu väljutamiseks loputatakse kuulmekäiku kehasooja veega, kasutatakse vaakumaspiraatorit. Vaigu väljaloputamine veega on vastunäidustatud juhul, kui trummikiles on kroonilise kesk kõrva põletiku või trauma tõttu tekkinud ava, sest loputusvee sattumine kesk kõrva põhjustab kesk kõrva põletikku. Kui vaigukork kipub kuulmekäiku sageli ummistama on soovitatav kõrva loputada  1–2 korda aastas, et vältida kuulmise langust ja kuulmekäigu kahjustusi.

Kõrvaloputus on kiire ja enamasti valutu protseduur, mis võtab aega 15–20 minutit ja seda teevad kogemustega õed.

ProtseduuridHind (€)
Kõrvaloputus20
Protseduuride hinnale lisandub õe vastuvõtu hind 25€